Založení prvního obchodu

Založení binárního obchodu u brokera je velmi intuitivní a není na tom nic složitého. To ovšem ale neznamená, že je i stejně jednoduché určit, jestli cena půjde nahoru, anebo dolů. K tomu nám ovšem slouží binární strategie. V následujícím článku se dozvíte, jak uzavřít jednoduchý obchod s binárními opcemi, kde můžete sledovat jeho průběh. Povíme Vám také k čemu Vám může posloužit ukazatel rozhodnutí ostatních obchodníků.

Založení prvního obchodu

V našem průvodci, konkrétně v článku základy binárního obchodování jsme si již povídali o tom, jak může vypadat založení jednoduchého obchodu. Pokud jste tento článek ještě nečetli a s binárními opcemi nemáte žádné zkušenosti, tak se na něj prosím vraťte. Budeme již předpokládat, že jste článek četli a že víte, co lze obchodovat, co to je expirační doba a jakým směrem se hodnota opce může posunout. Takto může vypadat obchod, kdy předpokládáme, že se cena měnového páru EUR/USD posune Nahoru a že bude větší, než je nyní – 1.23306.

zalozeni-prvniho-obchodu

Do umístění pozice nám zbývá 57 vteřin, jakmile tato lhůta vyprší, tak budeme muset zvolit opci s jinou expirační dobou. Do expirace zbývá 5 minut a právě těchto 57 vteřin. Obchod uzavíráme s investicí 10 $, v případě, že naše předpověď bude správná, tak za 5 minut a 57 vteřin obdržíme 18,5 $, návratnost z obchodu je tedy 85%. V opačné situaci ztratíme, kolik jsme do pozice (obchodu) investovali.

Sledování úspěšnosti obchodů

Ihned jakmile obchod uzavřeme, tak můžeme sledovat jeho průběh. Pokud například otevřeme pozici měnového páru EUR/USD, který má momentálně hodnotu 1.08799 a tato cena se změní, tak se to dozvíme. V případě, že cena stoupne, tak se nám náš obchod zabarví zeleně, to značí, že zatím vyhráváme. V opační situaci bude zabarven červeně. Mějte ovšem na paměti, že nás cena zajímá, až když naše opce expiruje. Je nám tedy jedno, jestli nyní naše opce vyhrává již po dobu 2 minut, pokud se v době naší expirace cena změní natolik, že by se obchod obrátil v neziskovou investici.

uspesnost-obchodu

V této malé lištičce naleznete všechny důležité informace, které potřebujete o vašem obchodu vědět. Jaké podkladové aktivum obchodujeme, jaký typ opce obchodujeme (v naší situaci klasickou High/Low opci), kdy jsme pozici otevřeli a jaký směr jsme zvolili. Dále můžeme sledovat strike cenu (cena při uzavření obchodu) spolu s aktuální cenou, výši investice a přesnou dobu do expirace. V posledním sloupci nalezneme tzv. nástroje. Tyto nástroje nám umožní již s vytvořenou opcí jakkoli dále pracovat. Můžeme tedy opci prodat zpět brokerovi (vždy s nějakou ztrátou ale), dále můžeme naši pozici zdvojnásobit (2x), touto funkcí se nám vytvoří naprosto totožný obchod. Třetím nástrojem, který často brokeři nabízejí je tzv. rollover, který umožní prodloužit expirační dobu opce.

Rozhodnutí ostatních obchodníků

Někteří brokeři udávají také ukazatel, který značí, jak investují ostatní obchodníci. Ve většině případech ho naleznete na pravé straně hned vedle grafu. Někteří obchodníci tvrdí, že se dá obchodovat pouze podle toho a že v případě, kdy většina ostatních investorů volí například směr Nahoru, tak ho zvolí také. Podle mě je takové uvažování zcela chybné, protože v praxi na binárních opcích vydělává pouze menšina obchodníků, to je prostě fakt. A pokud vy zvolíte směr, jako právě tito obchodníci, tak vaše obchody nebudou ve většině případech ziskové. Nesnažte se tedy vydat žádnou zkratkou, protože žádná neexistuje. Jediný způsob, jak doopravdy mít šanci dlouhodobě být v zisku při obchodování jsou binární strategie, žádné jiné řešení neexistuje, pokud tedy nemáte nějaký zázračný dar, který by Vám umožnil otevírání úspěšných pozic i bez jakýchkoli strategií.