Základy binární obchodování

Princip binárního obchodování je velmi jednoduchý a my si ho v následujícím článku nazvaného základy binární obchodování probereme dopodrobna. Obchodník s binárními opcemi má jeden hlavní úkol a tím je určit, zdali cena podkladového aktiva půjde Nahoru, anebo dolů. V případě, že je obchodníka předpověď správná, tak získává fixní procento z investice, kterou do obchodu vložil. V opačné situaci ztrácí peníze, které do investice vložil, ne však více (jako tomu může být například u Forexu).

Co mohu obchodovat

Obchodovat můžete tzv. podkladová aktiva. Pod tímto názvem se skrývá přes 180 obchodních nástrojů složených z akcií významných společností (Microsoft, Apple, FB), měnových párů (EUR/USD, GPB/JPY, EUR/CAD), komodit (zlato, ropa, káva) a indexů (Dow Jones, NASDAQ, DAX)

Jaký jsou výnosy

Výnosy z binárních opcích mohou být 70%, ale třeba i 550%. V principu je to ovšem tak, že čím větší je výnos, tím větší je i riziko. Každý druh binárních opcích má jiné výnosy, já osobně většinu času obchoduji opce typu High/Low (Nahoru, Dolů), kde výnosy bývají třeba jen 75-85%, ale na druhou stranu jsou mnohem méně riskantnější a se správnou strategií se na nich dá dlouhodobě vydělávat.

Jak dlouho obchod trvá

Obchod může trvat 60 vteřin, nebo i několik dní, popřípadě měsíců. Tato lhůta se nazývá expirační doba a volí ji sám obchodník. Jakmile expirační doba skončí, tak se dozvíme výsledek naší investice. Já osobně moc nedoporučuji obchodovat opce s 60 vteřinovou expirační dobou, protože odhadnout trh za takto krátkou dobu je velmi náročné, ne-li téměř nemožné. Většina obchodníků s binárními opcemi volí stejně jako já u většiny obchodů expiraci 10 a 15 minut. Je totiž mnohem jednoduší s vhodnou strategií předpovědět, jestli hodnota opce za 15 minut bude větší, nebo menší než je teď, než pouze za 60 sekund.

Kolik do obchodu musím investovat

Tato částka je opět na obchodníkovi, nejmenší možná investice do obchodu je ovšem 10$ a největší 1 000 $. Doporučuji ovšem neinvestovat do jednoho obchodu více jak 5% z celkového Vašeho kapitálu. Cokoli nad tuto hodnotu je totiž velmi riskantní a z pohledu Money Managmentu velmi nezodpovědné.

Příklad jednoduchého obchodu

zaklady-binarniho-obchodovani
Na obrázku výše vidíte postup, kterým obchodník před uzavřením každého obchodu podstupuje. Prvně si zvolí podkladové aktivum z nabídky a určí, kolik do zvoleného obchodu chce investovat. Následně vybere expirační dobu a směr, kterým se podle něj hodnota opce posune. Pokud se domnívá, že půjde nahoru, tak zvolí tlačítko Nahoru. V opačném případě naopak tlačítko Dolů. Následně už pouze obchod uzavře a čeká, než opce expiruje.

Kde mohu své obchody uzavírat?

K uzavření obchodu nepotřebujete stahovat žádný software, nebo doplňky do prohlížeče. Své obchody můžete uzavírat u tzv. brokerů. Tito brokeři nabízejí online webové platformy a někteří i mobilní platformy, nebo aplikace. Vybrat vhodného brokera může vypadat jako jednoduchý krok, ale i přesto se jedná o jeden z těch nejdůležitějších. Pokud by Vás zajímalo naše srovnání brokerů, tak doporučuji navštívit článek kde obchodovat binární opce. V tomto článku jsme vytvořili srovnání všech důvěryhodných brokerů u kterých jsme kdy obchodovali a poukázali na jejich hlavní výhody a nevýhody.