Tipy jak z demo účtu na binární opce získat maximum

Demo účet je vstupní brána pro mnoho začínajících obchodníků, kteří nemají s obchodováním moc zkušeností. Rozhodně se nejedná o něco, za co byste se měli stydět, ba dokonce něco, co byste měli přeskočit. Jedná se o důležitou součást obchodování, kde vše začíná. Od výsledků které zde docílíte se bude odvíjet i váš úspěch na reálném účtu.

Demo účet, finální krok před pravými zisky, ale…

Velké množství obchodníků nechápe pravý účel demo účtu na binární opce. Domnívají se, že stačí lehce si osahat platformu brokera a že ihned po pár obchodech mohou přepnout na reálné obchodování. To samozřejmě mohou, jsou to jejich peníze. Nicméně zodpovědný obchodník nic takového neudělá a pořádně otestujte svůj obchodní plán, aby zjistil, jestli v něm nejsou nějaké trhliny. Pokud ano, tak je napraví a do té doby, dokud si nebude jist budoucími úspěchy na živém trhu, tak stále zůstane na demo účtu.

Mějte na paměti, že nezáleží na tom kolik peněz vyděláte na demo účtu, ty nic neznamenají a není to ani účel demo účtu. Ten spočívá v naučení se správných obchodních zlozvyků a vyzkoušení obchodního plánu v praxi.

Bez disciplíny se na reálném účtu nikam nedostanete

Spousta obchodníků cítí, že už se nikam dále neposouvají, protože nejsou v riziku reálné peníze. Neberou tedy obchodování na demo účtu vážně a neustále opakují vytváření jednorázových obchodů bez následování obchodního plánu, s kterým mají v plánu později přejít na reálný účet. To vše dělají jen proto, že se nemohou „zranit“ pokud prohrají. Takovým stylem obchodování se ovšem naučí špatných zlozvyků, které se pak hůře odbourávají. Disciplinovanost je v obchodování klíčová. Navíc neposkytnete vašemu obchodnímu plánu ani šanci zjistit, jestli je opravdu úspěšný, anebo ne. To se dozvíte až na reálném účtu, kde už může být pozdě, od toho je přece demo účet.

Někteří profesionální obchodníci, kteří se obchodováním živý se při nenásledování jejich plánu „trestají“. Účel těchto trestů je jednoduchý, naučit nás, abychom neopakovali chyby, co jsme udělali. Musí se jednat o něco, co vám normálně není moc příjemné dělat, např. 30 dřepů, nebo 30 kliků za každé nedodržení plánu. Vstoupili jste do obchodu i přesto, že signál přesně nesplňoval kritéria obchodního plánu? Jděte umýt nádobí! Nepřečetli jste si dnešní nejdůležitější ekonomické novinky na trhu a prohráli jste kvůli tomu pozici? Nezasloužíte si ten výborný zákusek po obědě, co si normálně dáváte! Myšlenku těchto příkladů jste doufám pochopili…

studium

Ohodnote své výsledky jako ve škole

Když jste studovali, tak známky byli jednou z důležitých součástí vašeho studia. Určovali to, zdali jste předmětem prošli, anebo ne. Stejně jako mají doktoři, právníci, účetní a další profese své vlastní verze finálních zkoušek, proč byste je neměli mít i vy, obchodníci?

Tento koncept funguje tak, že zacházíte s demo účtem jako s vaší finální zkouškou. Vytvoříte si kritéria, podle kterých budete hodnotit vaše výsledky a koncem každého obchodního týdne oznámkujete váš výkon. Můžete například použít hodnocení od 0 do 10 (kdy 0 je nejnižší) podle:

  • Dodržování vstupů dle signálů
  • Dodržování money managmentu
  • Volba expirační lhůty
  • Počet vytvořených obchodů
  • Počet vynechaných obchodů
  • Úspěšnost

Celková úspěšnost je velmi důležitá, nicméně nepodceňujte ani ostatní kategorie hodnotící váš výkon. Jedná se pouze o návrh kritérií, můžete si samozřejmě vytvořit i své vlastní, anebo tyto dle potřeby upravit.

Účastněte se obchodních turnajů

Pokud chcete vaši obchodní kariéru nějak zpestřit, tak se můžete účastnit obchodních turnajů proti ostatním hráčům. Účast v těchto turnajích např. u brokera IQ Option stojí pár dolarů, nicméně třeba znáte i jiná místa, kde se dá účastnit turnajů jen i o imaginární žetony.

I přesto, že se budete snažit v turnaji dostat co nejdříve na přední příčky, tak nezapomínejte na váš obchodní plán a neustále se ho držte bez porušení. Jakmile se bude chýlit turnaj ke konci tak můžete být trochu benevolentnější např. s money managementem, protože v posledních chvílích půjde o vše a půjde vám jen o to pokusit se dostat na výplatní pásku. Pouze v takto ojedinělých situacích je možné váš plán upravit za běhu, při klasickém reálném obchodování, kde nikam nepospícháte nic takového rozhodně nepraktikujte.