Co jsou binární opce

Co jsou to binární opce a jak je lze obchodovat? Může být jejich obchodování ziskové? Naučte se s námi základy binárního obchodování jednoduše a polopatě!

Co jsou to binární opce?

Binární opce jsou jednoduchý finanční nástroj, kde obchodníkovým (vaším) cílem je správně odhadnout, zda cena podkladových aktiv půjde nahoru, nebo dolů. Abyste pochopili v čem je obchodování binárních opcí tak odlišné od klasického online obchodování, tak se ted půjdeme spolu podívat na jeho hlavní výhody.

Jednoduchost – Vybíráte pouze jeden ze dvou směrů (Bud si myslíte, že cena půjde Nahoru, nebo že půjde Dolů)
Předem dané zisky – Při vyhraném obchodu získáváte předem danou fixní částku, při obchodování klasických opcí se většinou jedná o 70-85% z investice.
Limitované riziko – Nemůžete prohrát více, než do obchodu investujete. (Velká výhoda oproti Forexu, kdy bez nastaveného stop lossu můžete ztratit i více, než jste do obchodu vložili )
Rychlé zisky – Můžete obchodovat binární opce u kterých víte jejich výsledek třeba už i za 60 vteřin!
Demo účet – Bojíte se hned pustit do investovaní vlastních peněz? Nevadí binární opce můžete obchodovat i na demo účtu a nechat tak své peníze v bezpečí, než se obchodovat naučíte.

Co mohu obchodovat?

Obchodovat můžete tzv. podkladová aktiva, možná tento výraz ještě neznáte, tak se teď spolu pojdme podívat, co vše podkladová aktiva v praxi mohou být.

Měnové páry – USD, EUR, GBP, JPY a AUD…
Komodity – Zlato, Stříbro, Olej, Káva…
Akcie – Facebook, Google, Vodafone, Fiat…
Indexy – DAX, Nasdaq, Dow Jones,

Jaké jsou výnosy při binárním obchodování a jaký může být můj zisk?

Při obchodování binárních opcí vám většina brokerů (společnosti, které umožňují uskutečnit obchody) nabídne 75-85% návratnost z úspěšného obchodu. V případě, že vsadíte 10 $ na obchod, který bude ziskový, tak se vám vrátí investovaná částka + 7,5 $ – 8,5 $. Pokud máte zájem na binárním obchodováním vydělávat, tak se budete muset prvně naučit určit, kdy cena opcí půjde Nahoru a kdy Dolů, jakmile se Vám to povede, tak můžete svůj kapitál zdvojnásobit třeba i během jediného týdne.

Je binární obchodování rizikové?

Ano i binární obchodování je svým způsobem rizikové, stejně tak je ale i jakýkoli jiný druh obchodování na burze, anebo i jakékoli investování. Binární opce mají ovšem jednu zásadní výhodu a tou je, že riziko každého obchodu víte ještě před jeho uzavřením. Spolu s použitím binárních strategií pak můžete riziko ztráty postupně eliminovat, až se vám třeba podaří ziskově dlouhodobě obchodovat. Doporučujeme ovšem návštěvníkům našeho webu, aby obchodovali pouze se svými financemi, které si mohou dovolit ztratit. Je možné, že se vám podaří váš počáteční kapitál vložený k brokerovi třeba i zněkolikanásobit je ovšem i možné, že o něj přijdete. V takovém případě rozhodně tedy není dobré obchodovat s penězi, které nutně potřebujete.

Jak krok po kroku založit obchod

Po otevření účtu u brokera se můžeme pustit do vytvoření našeho (prvního) obchodu, který uděláme následujícím způsobem.

1. Zvolíme si podkladové aktivum, které chceme obchodovat. (Např. Eur/USD)
2. Zvolíme si expirační dobu (Doba po které budeme znát výsledek obchodu)
3. Určíme si výši investice (10$+)
4. Zvolíme směr, kterým se podle nás hodnota opce vydá – Nahoru, nebo Dolů
5. Obchod potvrdíme nákupem

binarni-obchodovani

Jak určit za cena půjde Nahoru, nebo Dolů?

Nyní se dostáváme k nejdůležitějšímu a zároveň nejtěžšímu kroku při binárním obchodování a to je určení směru, kterým se hodnota opce posune (Nahoru, nebo Dolů). Na tuto část nám poslouží binární strategie, které nám s trochou praxe mohou přinést solidní výherní úspěšnost. Žádná strategie ovšem nefunguje na 100%, každá má své výhody a nevýhody, klíč k dlouhodobému zisku je ovšem její procentuální úspěšnost z dlouhodobého hlediska.

Mohu si obchodování binárních opcích někde „nanečisto“ vyzkoušet?

Ano tuto možnost nabízí většina brokerů prostřednictvím demo verze účtu. K jeho založení je ovšem prvně potřeba k brokerovi vložit minimální vklad (většinou 100-200$), který vám připíší na reálný účet, poté požádáte zákaznickou podporu a ta vám demo účet vytvoří. Od té chvíle budete mít vždy po přihlášení na výběr, jestli chcete obchodovat na reálném, nebo cvičném účtu. V případě, kdy budete mít špatné zkušenosti s obchodováním už jen z demo účtu, tak si reálné prostředky, které jste si na účet vložili při prvním vkladu můžete u licencovaných brokerů vybrat nazpět.

-