Binární opce strategie

Protože binární opce nejsou hazard, ale smysluplné obchodování, tak jsou zapotřebí binární strategie. Bez nich by totiž binární obchodování bylo něco jako ruleta a vy byste měli pouze 50% šanci na výhru. A i v případě, že byste takto chvíli ziskově obchodovali, tak byste po čase zjistili, že z dlouhodobého hlediska proděláváte. A zodpovědné obchodování není o pár úspěšných/neúspěšných obchodech, ale o tom, jestli jste celkově v zisku, to je, to co nás zajímá.

2 hlavní strategie na binární opce

I přesto, že existuje opravdu nepřeberné množství binárních strategií, tak je vždy můžeme zařadit do 2 hlavních kategorií. Obě kategorie jsou tzv. analýzy, první z nich se nazývá – technická analýza, která se zjednodušeně řečeno zaobírá grafy, na kterou naleznete asi nejvíce strategií. Druhá je fundamentální analýza, kde nás naopak zajímá ekonomické změny, důležité novinky a vyhlašování zpráv apod.

Technická analýza

Předpovídání změny ceny aktiv pomocí technické analýzy je asi nejoblíbenější možností a s výběrem správné strategie může být také velmi přesné. Ke správnému nalezení opakujících se patternů (vzorců, podle kterých předpokládáme budoucí vývoj ceny) nám mohou pomoci různé indikátory a oscilátory (RSI, DMI, SAR, Bollingerovo pásmo…). Tyto funkce a nástroje můžete u některých brokerů naleznout zabudované rovnou v platformě (U TopOption se jedná například o záložku Pro Option). Většina obchodníků ovšem používá programy, nebo služby, které jsou přímo (a pouze) na technickou analýzu určené, jako je například freestockcharts, nebo MetaTrader 4. Já osobně tuto možnost také preferuji, výše zmíněný software je zdarma a naleznete v něm všechny možné funkce, které začínají od grafických změn, až po změny rozsahu indikátorů a upozornění na nové obchody při dosažení určité hranice. Takto například může vypadat nastavený svíčkový graf v MT4.

binarni-strategie-MT

Fundamentální analýza

Při použití této druhu strategie se obchodník zaměřuje na nejrůznější ekonomické změny, vyhlášení a zprávy. Může se jednat například o nezaměstnanost, HDP, inflaci, nebo o vyhlašování nových úrokových sazeb apod. Všechny předpokládané významnější změny můžete nalézt v tzv. ekonomických kalendářích. Já osobně používám kalendář ze stránky dailyfx.com, kde je mimo jiné zobrazena i důležitost těchto zpráv (Low, Medium, High). Osobně moc ovšem nedoporučuji obchodovat zprávy s malou důležitostí, protože většinou nemusí mít ani tak velký dopad na hodnotu opce, aby ji ovlivnili vaším směrem.

Kde obchodovat binární opce

Námi otestovaní brokeři s dobrou reputací vlastnící ČNB a CySEC licence.
Dopručujeme OptionTime čnb licence
uvítací bonus až 100%
Min.vklad 200 $
v češtině
číst recenzi OptionTime navštívit 
web
Nejoblíbenější OptionTime čnb licence
uvítací bonus až 100%
Min.vklad 100 $
v češtině
číst recenzi OptionTime navštívit 
web
nejvyšší výnosy OptionTime čnb licence
uvítací bonus vždy 100%
Min.vklad 100 $
Nejvyšší výnosy
číst recenzi OptionTime navštívit 
web

 

S jakým kapitálem začít obchodovat

Základy dvou hlavních druhů strategií máme vysvětleny, nesmíme ovšem také zapomenout na dodržování správného money managmentu. MM není třeba dodržovat pouze při binárním obchodováním, ale při jakémkoli investování na burze. Mít pod kontrolou své výdaje a příjmy je při zodpovědném obchodování velmi důležité. Obecně se nedoporučuje vkládat do jednoho obchodu více jak 4% z vašeho celkového kapitálu. A proč tomu tak je? Vemte si například v úvahu, že si založíte u brokera mikro účet se 100$ a vytvoříte hned na začátku pár obchodů, které skončí neziskově. V takové situaci se dostáváte do psychického stresu (například pokud víte, že můžete založit už jen pár obchodů) a i přesto, že vaše binární strategie z dlouhodobého hlediska může fungovat, tak se jí ze strachu z neúspěchu nebudete řídit.