Obchodování v praxi

Chcete se stát finančně nezávislými, nebo hledáte vzrušení z jednoho nejjednoduššího obchodování na burze? Naučte se základy binárního obchodování přímo z praxe!

Po přečtení článku, co jsou to binární opce jsme se již dozvěděli s čím vším se dá obchodovat, co ovšem ještě nevíme je, jak obchodování v praxi může vypadat. Já nejraději obchoduji opce typu High/Low u kterých jsou podle mě velmi solidní výnosy a risk není takový jako u ostatních druhů opcí. Následující obchod je vytvořený u brokera TopOption, kterého volí většina českých obchodníků (má velmi vysoké výnosy v porovnání s ostatními brokery, je licencován ČNB a CySEC a je v češtině).

Ukázka obchodu

V našem příkladu jsme si vybrali opci měnového páru EUR/USD, kde je stanoven fixní výnos 85%. Předpokládáme, že cena této opce půjde Nahoru a volíme expirační dobu 10:45 s investicí 10$. Na vytvoření obchodu s touto expirační dobou nám zbývá posledních 57 vteřin (čas do umístění pozice), po jeho vypršení bychom museli zvolit opci s jinou expirací.

binarni-opce-priklady

Výsledek obchodu

Jakmile tato opce expiruje (v našem případě za 5 minut a 57 vteřin), tak se dozvíme úspěšnost našeho obchodu. V praxi může dojít pouze k jedné z následujících třech situacích.

1. Obchod bude úspěšný a bude vám vyplaceno 18,5$ (Cena opce šla nahoru).
2. Obchod bude neúspěšný a ztratíte vloženou investici – 10$ (Cena opce šla dolů).
3. Obchod bude neutrální, protože se cena nezměnila a vaše investice Vám bude vrácena.

Ke třetí situaci dochází jen málokdy, protože pokud je cena opce například 1,23306 a změní se na 1,23307, tak váš obchod bude ziskový, v případě, že jste uzavřeli obchod, kdy cena půjde nahoru.

-