Je Binatex.com podvod? Je regulovaný? Recenze brokera

binatex

Binatex je další binární broker v Česku o kterém se začalo horlivě bavit. Jedná se o spolehlivou volbu při obchodování? Z dnešní recenze na brokera, se to dozvíte.

Náš portál informuje o všech typech brokerů. Doporučujeme ovšem jen takové, u kterých sami obchodujeme a kteří jsou řádně licencování některým evropským regulačním úřadem, jako je CySEC. Licence jsou u brokera extrémně důležité, protože právě regulační úřady dohlíží nad poctivým chodem brokera.  Nad společností Binatex dohlíží ruská federace – FMRRC. Ta mu povoluje nabízet své služby na území Ruska. Jelikož ale Binatex nemá CySEC licenci, ani ČNB notifikaci, tak by na českém trhu správne neměl vůbec působit. Ani tohle ale většinu brokerů bez oprávnění nezastaví a své služby nám nabízejí. Rozhodli jsme se i tak vytvořit tuto recenzi, abychom zjistili, jestli a zdali českým obchodníkům něco u brokera uniká.

Binatex: základní informace

 • Naše hodnocení:3.2 Stars (3.2 / 10)
 • Webové stránky: https://www.binatex.com/
 • Obchodní aktiva: Měnové páry, indexy, akcie, komodity
 • Minimální vklad: 10 $
 • Minimální obchod: 1 $
 • Demo účet: Ano
 • Metody vkladu a výběru: WebMoney, kreditní karta, Yandex, Qiwi
 • Provozovatel: Enchanted Business Solutions LP.

Obchodní platforma brokera Binatex.com

Jak můžete vidět, tak se na první pohled jeví, že je brokerova platforma pro české obchodníky v jejich rodném jazyce. Při bližším pozorování a pohybování na platformě, anebo na jednotlivých stránkách společnosti zjistíte, že čeština je jen na „oko“. Překlady jsou totiž velmi špatné a v nektěrých situacích jim nelze ani porozumět. Obchodní platforma pracuje celkem rychle, opoždění od vytvoření příkazu jde zde minimální. Z hlediska modernosti na tom také není zle. Výnosy jsou ale poměrně nízké a většinu času jsme se setkali se 70% návratností u většiny aktiv. Ty se však mohou v průběhu dne měnit, záleží na volatilitě trhu.

Požadavky na obchodování a financování účtu

Z hlediska minimálních požadavků na obchodování je na tom broker velmi dobře, minimální vklad je 10 dolarů a obchody lze vytvářet od jednoho dolaru. Pokud vám toto nastavení připadá povědomé, tak se nemýlíte. Naprosto totožné požadavky má i ověřený broker IQ Option. K vkladům i výběrům můžete použít služby WebMoney, Yandex, anebo Qiwi. Pochybuji, že ale mnoho českých obchodníků tyto služby využívá, a tak jim zbývá poslední možnost financování účtu, kreditní karta.

Demo účet + bonus ke vkladu

Demo účet je pro všechny obchodníky Binatex, kteří si chtějí vyzkoušet prvně obchodování nanečisto. Platnost cvičného účtu by měla být neomezená. Na některých zahraničních forech jsem se ale dočetl, že výsledky na demo účtu neodpovídají výsledkům na reálném účtu. Toto obvinění nemáme ale potvrzené, jelikož u brokera s reálnými prostředky neobchodujeme (protože se jedná o neregulovanou společnost). Fakt, že u brokera lze nalézt bonus ke vkladu nás nikterak nepřekvapil, jelikož se jedná o nelicencovanou společnost. Regulační úřad CySEC totiž bonus ke vkladu striktně zakázal. A to z jednoho jasného důvodu, protože se brokeři snažili  nalákat nezkušené obchodníky na příslib „peněz zdarma. Ti ovšem nebyli v praxi téměř nikdy schopni proobchodovat tento bonus, s tím souviseli i problémy s výběry. Někteří brokeři je totiž následně blokovali, anebo uvažovali tak, že všechny výhry byli učiněny z bonusu a všechny prohry z reálného vkladu. Pokud jste tedy vytvořili pár úspěšných a pár neúspěšných obchodů, tak byla velká šance, že jste v „minusu“,  i kdyz tomu tak reálné nebylo.

Finální zhodnocení brokera, je Binatex podvod?

Brokera nemůže v žádném případě hodnotit kladně. Fakt, že jim chybí oprávnění nabízet své služby v Evropě a v ČR nelze přehlédnout. Vklady obchodníků tak nejsou pojištěny proti úpadku brokera a nad společností neprobíhá dohled žádného důvěryhodného regulačního úřadu (kromě toho ruského). Minimální požadavky na obchodování a demo účet jsou fajn, ale ty má i například licencovaný broker IQ Option. Platforma na tom není zle, ale výnosy jsou za předními konkurenčními brokery v oboru.

Finální verdikt: Nedoporučujeme, ověřená konkurence je o několik úrovní napřed.

Celkové hodnocení brokera Binatex

Celkové hodnocení brokera Binatex
3.275

Obchodní platforma

3/10

  Výnosy

  5/10

   Důvěryhodnost, reputace

   0/10

    Zákaznická podpora

    5/10

     Klady

     • Nízký min. vklad a investice
     • Demo účet zdarma

     Zápory

     • Nelicencovaný broker
     • Špatná pověst
     • Nízké výnosy
     • Malý výběr možností financování účtu