FreeStockCharts

FreeStockCharts je online služba, kterou můžete využívat k technické analýze. Její používání je zcela zdarma a navíc nemusíte instalovat žádný software do počítače. Službu můžete dokonce používat i bez registrace, já osobně ale doporučuji si zde účet otevřít, protože máte pak dost výhod. Registrace je samozřejmě zdarma a zabere vám maximálně 2 minuty. Pojdme se ted spolu podívat, jak s tímto nástrojem pracovat a kde najdeme všechny důležitá nastavení. Pro používání tohoto online nástroje k technické analýze můžete použít následující odkaz freestockcharts.com. Poté klikněte na Run Free Version, poté byste se měli dostat do podobného rozhraní, jako je toto.

freestockcharts

Jak už jsem zmiňoval, tak se doporučuji prvně zaregistrovat. Můžete si pak ukládat šablony s vytvořenými grafy a můžete si také nastavovat upozornění. To je bez registrace nemožné. 1. Pokud budete chtít změnit graf a podkladové aktivum, tak klikněte na EUR/USD (nebo jiné aktivum, které se Vám zde zobrazí) a začněte psát název, popřípadě zkratku aktiva, které chcete momentálně sledovat. 2. Následně si změňte časové období grafu, můžete si vybrat od minutového grafu až po roční. 3. Nejspíše nebudete chtít sledovat vývoj ceny na HLC baru, ale třeba na svíčkovém grafu. Ten můžete nastavit následujícím způsobem, klikněte na tlačítko Settings > Plot Style a v prvním řádku změňte na Candlestick. Pokud byste chtěli změnit například i barvu pozadí, barvu svíček, nebo čohokoli jiného, tak to můžete přes Settings > Properties. Tohle je asi nejdůležitější nastavení, které budete používat hodně často. Nyní se spolu podíváme, jak můžete do grafu přidávat indikátory, oscilátory, křivky a další.

FreeStockCharts – Přidávání indikátorů, křivek a dalšího

Přidávání indikátorů a oscilátorů, které nám můžou pomoci odhadnout budoucí vývoj trhu je u FreeStockCharts velmi jednoduché. Klikněte na tlačítko add indicator a vyberte si z široké nabídky, která je k dispozici. Indikátor se Vám poté ihned zobrazí pod vaším grafem s vývojem ceny, nebo v něm (záleží na druhu indikátoru samozřejmě). Pokud chcete v grafu posouvat do leva, nebo do prava, tak použijte ikonku Pan v levém horním panelu. Jakmile budete chtít u některého bodu/svíčky vědět přesnou otevírací, nebo konečnou cenu, tak klikněte na Cross (křížek, první ikonka v levo).
freestockcharts2

Do grafu můžete rovněž přidávat lineární, horizontální, nebo trendové křivky. Pro použití trendové křivky klikněte na ikonku Trend, následně vyberte, odkud má začínat a kde končit. Tuto křivku si můžete stejně tak jako kterýkoli jiné typ křivky libovolně posouvat a upravovat. Rovněž u nich můžete změnit i jejich barvu. Horizontální křivku pak můžete aktivovat kliknutím na H line a vertikální kliknutím na V line. Kromě těchto křivek máte také možnost využít různé šipky, obdélníky, elipsy apod.

Jak si graf uložit pro pozdější používání

Pokud jste se u FreeStockCharts zaregistrovali, jak jsem Vám radil, tak si nyní můžete vytvořený graf uložit pro pozdější používání. Při příští návštěvě stránek se pouze přihlásíte a otevřete si tuto šablonu, která bude ve stejném výchozím nastavení, jako jste ji naposledy uložili. Pro uložení šablony klikněte na File > Save As a zadejte vámi zvolený název. Při přišití návštěvě kliknete jen na File > Open Layout. A to je vše, snad Vám tento návod alespoň nějak pomohl při vašem obchodování a při technické analýze.