EZTrader zkušenosti obchodníků s brokerem

Pár lidí mi psalo, jestli znám brokera EZTrader a jestli se u něj vyplatí obchodovat. V tomto článku Vám povím, proč bych se raději tomuto brokerovi vyhnul. EZTrader má sice licenci CySEC, obecně ovšem nemá moc dobrou reputaci mezi obchodníky.

Problém s bonusy

Na internetu je nespočet stížností na brokera EZTrader a valná většina z nich se týká právě problémových bonusů. Většina těchto recenzí v podobě stížností píší uživatelé z vlastních zkušeností s brokerem a tvrdí, že bonus je jen pro EZTrader a ne pro ně, pro obchodníky. Vybral jsem si tak jeden příspěvek, který tak nějak shrnoval to, co psali i všichni ostatní. Tento podnět byl napsán uživatelem Thomas Munch a je k nalezení na stránce uk.trustpilot.com

Thomas Munch a jeho zkušenosti s EZTrader

Otevřel jsem si účet s vkladem 1000 Eur, abych brokera EZTreader vyzkoušel.

Poté mi byl nabídnout bonus v podobě 300 Eur od nějaké „hodné“ paní po telefonu, která mi zavolala 3 sekundy po založení účtu. Já jsem tedy tento bonus přijal (to ovšem byla ode mě velká chyba). Bohužel mě ale paní neseznámila s žádnými špatnými podmínkami, které se k bonusu váží.

Nějakou dobu jsem obchodoval s jejich systémem ‚OptionNavigator‘ (Vytvořil jsem přibližně 16 PUT/Call obchodů), některé jsem prohrál, jiné vyhrál, celkově jsem byl ale ve ztrátě 162 Eur. Nyní jsem měl na účtu 1138 Eur (1000+300-162). Chtěl jsem si vybrat zpět svůj vklad, ale hádejte co: Mohl jsem si vybrat pouze 607 Eur a ne 838 Eur – Po dlouhém telefonu s jedním z EZTrader zaměstnanců jsem se dozvěděl, že tomu tak je údajně kvůli některým částem podmínek s kterými jsem souhlasil. Později jsem si tyto podmínky našel a zjistil, co říkají.

Pokud přijmete bonus, tak musíte během 90 dní udělat obchody v celkové hodnotě 25 násobku bonusu. Rovněž jsem se dozvěděl, že pokud zažádám o výběr po přijmutí bonusu, tak všechny moje výhry budou zrušeny. (prohry ale samozřejmě nic.)

„Any profits generated when the bonus amount has been included in the trading balance, would be cancelled when you apply for a withdrawal.“

Místo toho, aby si tedy mohl Thomas vybrat 1000-162=838 Eur, tak si mohl vybrat pouze 607 Eur (protože všechny výhry, které se mu podařilo získat po přijmutí bonusu byly zrušeny).

Odhlašování ze systému

Na stejných stránkách, kde je plno stížností na brokera EZTrader (a také na plno dalších brokerů) jsem také narazil na příspěvek, který napsal uživatel 82Karekr. Část tohoto příspěvku Vám opět přeložím. (Opět ne doslovně)

To jaké má broker EZTrader podmínky bonusu jsem tak nějak přijal. I přesto jsem se rozhodl u brokera založit účet, obchodoval jsem zde několik dní, dost často se ovšem stávalo, že se systém přetížil a nedobrovolně mě odhlásil. Akcie, které jsem chtěl obchodovat občas také mizeli, takže jsem nemohl sledovat poslední průběh ceny na trhu. Dále, pokud sledujete průběh nějaké akcie více podrobněji a chcete využít různých náhlých změn v cenách, tak Vám broker nedovolí vytvořit obchod a systém napíše „Investice se nezdařila“. Prosím zkuste opakovat příkaz znovu. A tak zkusíte obchod vytvořit znovu a znovu, ale stále se stejným výsledkem. Potom jen tak pro zábavu zkusíte zvolit druhý směr (pokud jste předtím třeba opci kupovali, tak ji ted zkusíte prodat) a ejhle najednou systém funguje. Až na to, že ted je šance výhry na jejich straně a vy s největší pravděpodobností prohrajete.

Závěr o brokerovi EZTrader

V tomto článku jste si mohli přečíst zkušenosti dvou nezávislých uživatelů, kteří u brokera EZTrader obchodovali. Samozřejmě, že i na spoustu jiných brokerů můžete najít špatné recenze, nebo i dokonce stížností, na brokera EZTrader jich je ovšem neskutečné množství. Pokud byste si chtěli některé z nich přečíst, tak doporučuji zadat do google „EzTrader scam“. Já osobně jsem u brokera neobchodoval, takže nemohu mluvit z vlastní zkušenosti, pokud byste si zde ale chtěli založit účet, tak doporučuji, abyste byli velmi opatrní.