Expirace binárních opcích

expirace-binarnich-opcich-3

Každá opce má svou expirační dobu, v tomto článku si povíme, co to vlastně ta expirace je a jaké tři základní typy rozlišujeme. Expirační doba (Expiry Time) je přesný čas, kdy opce končí. Jakmile opce skončí, tak se dozvíme výsledek našeho obchodu. Při obchodování klasických opcích mohou nastat pouze tyto tři situace.

Vaše předpověď byla správná a vy získáváte předem určenou částku, která se odvíjí od Vaší počáteční investice a návratnosti opce. Pokud jste například při ceně opce 1.24231 zvolili, že půjde nahoru a v době expirace skončila na hodnotě 1.24232, tak je Váš obchod úspěšný i přesto, že se cena posunula pouze o jeden pip (poslední číslo v hodnotě opce) a získáváte celou výhru. V druhém případě, pokud byla Vaše předpověď nekorektní, tak ztrácíte částku, kterou jste do obchodu vložili. Do třetí situace, která může nastat se dostáváme v případě, že se cena nezměnila, může se tedy jednat o případ, kdy jste zvolili směr opce nahoru při ceně 1.24231 a v době expirace byla hodnota naprosto totožná. Pokud je cena stejná v době expirace jako při založení obchodu, tak obchodník získává zpět peníze, které do obchodu vložil.

Rozlišujeme celkem tři typy expiračních dob

Krátkodobé opce
Tento druh opcí má expirační doby 60 vteřin, 2 minuty a 5 minut. Při obchodování tohoto druhu opce se dozvíte výsledek sice za velmi krátkodobou dobu, má ovšem i dost nevýhod. Jednou z těchto nevýhod je návratnost z úspěšného obchodu, která je většinou 70%, místo klasických 80-85%. Druhý důvod, proč já osobně krátkodobé opce moc neobchoduji je, že odhadnout, jak se bude trh chovat například již za 60 vteřin je velmi obtížné.
Střednědobé opce
Druhým typem opcí, které jsou nejobchodovatelnější jsou střednědobé opce. U těchto opcí víme výsledek otevřené pozice za několik desítek minut, nebo hodin. Vždy se jedná ovšem o časový rámec do jednoho dne. U tohoto typu opcí jsou výnosy 75-85%.
Dlouhodobé opce
Opce, které mohou skončit za několik dní, týdnů, nebo dokonce i měsíců se nazývají dlouhodobé opce. Tento druh opcí můžete v některých obchodních platformách nalézt pod pojmem long-term (dlouhodobé opce)